Zapojte sa

NECHAJTE SVOJE FINANCIE
RÁSŤ PRE BUDÚCNOSŤ

Moderné poľnohospodárstvo je hudbou zajtrajška. Nástroje pre ňu ladíme už dnes.

PESTUJTE SVOJE INVESTÍCIE

SME V SPRÁVNY ČAS NA SPRÁVNOM MIESTE

Perspektívnu budúcnosť našich fariem predurčuje ich nízka energetická náročnosť, ekologické princípy prevádzky aj rastúca potreba potravinovej sebestačnosti, súvisiaca s dopytom po regionálnych produktoch, klimatickými zmenami aj s geopolitickým vývojom.

NEZÁVISLOSŤ NA POČASÍ

Naše farmy sú plne produktívne bez ohľadu na sezónu alebo jej úrodnosť. Majú svoju vlastnú klímu, čo umožňuje objemné žatvy aj výlovy po celý rok.

EKOLOGICKÁ PROSPEŠNOSŤ

Garantujeme čiste prírodný pôvod potravín, bez umelých hnojív, chémie či genetických úprav. Farmy prevádzkujeme s minimálnou spotrebou vody aj energie.

SEBESTAČNOSŤ REGIÓNU

Prečo dovážať z cudziny, keď potraviny najvyšších kvalít môžu rásť hneď za humnami? Naše farmy sú v priamom susedstve tých miest, ktoré zásobujú.

AKO AQUAPÓNIA FUNGUJE?

MAJTE SVOJ PODIEL NA NAŠOM ÚSPECHU

Nepremeškajte svoju šancu na budúcnosť. Nechajte svoje financie rásť tak zdravo, ako to vie náš šalát. Ponúkame vám až 13% zhodnotenie vložených prostriedkov. Aké sú možnosti?

INVESTUJTE
DO DLHOPISOV

INVESTÍCIA OD:
2,000 €
Úrok:
8–13 % p.a.

Obsadzujeme trh, na ktorom doposiaľ nemáme konkurenciu, a už dnes plánujeme expanziu do ďalších krajín. Plne presvedčení, že ide o príležitosť, ktorá sa nemusí opakovať.

NA ČO VYUŽÍVAME PENIAZE Z DLHOPISOV?
Nákup pozemkov a budov pre ďalšie farmy
Vývoj a výstavba aquapónickej technológie
Prevádzkové náklady (elektrina, plyn a voda)
Násady a potrava pre ryby
Sadba zeleniny
Logistika predaja produktov
Chcem investovať

STAŇTE SA 
JEDNÝM Z VLASTNÍKOV

Investícia od:
4,000 €

Za ostrej prevádzky úspešne rozbehnutých fariem prehlbujeme know-how a zdokonaľujeme technológie. Už teraz projektujeme farmy nové, ktoré môžete vlastniť spolu s nami.

ČO VŠETKO SI KUPUJETE SPOLU S FARMOU?
Vytipujeme ideálnu lokalitu a zaistíme potrebné priestory vrátane pozemku
Vybudujeme fungujúcu aquapónickú farmu vrátane našich technológií
Zabezpečíme jej plynulý chod, najmeme a odborne preškolíme personál
Vyhotovíme ekonomické analýzy na pestovanie a chov najvýnosnejších plodín a rýb
Postrážime si pravidelné inšpekcie pestovateľskej časti aj chovu rýb
Zariadime spracovanie a odbyt všetkej produkcie farmy, vrátane marketingu
VOĽBA FORMY SPOLUPRÁCE
from 40 000 EUR

STAŇTE SA VLASTNÍKOM FARMY ČI TECHNOLÓGIE

Nechajte si postaviť vlastnú farmu alebo si do svojho objektu inštalujte našu overenú technológiu aquapónie, hydropónie, RAS či ich kombináciu. Návratnosť 5 – 7 rokov
from
 4 000 EUR

INVESTUJTE DO AKCIÍ

Kúpte si podiel na jednej z aquaponických, hydroponických či RAS fariem, prevádzku na nej kompletne zaistí Future Farming.
from
10 000 m2

ZHODNOŤTE SVOJ POZEMOK

Zarábajte na prenájme alebo predaji pozemku pre aquaponickú, hydroponickú či RAS farmu.
CHCEM MAŤ PODIEL NA FARME

MÁTE OTÁZKY? NIE STE SAMI

Tieto dostávame najčastejšie.

Aké ovocie, zeleninu a ryby môžeme vyprodukovať v aquapónickom systéme?

Vo Future Farmingu vieme nastaviť podmienky pre život rýb aj rastlín do posledného detailu. Od teploty vody a vzduchu až po veľmi presné parametre pH alebo kyslíku rozpusteného vo vode. To nám umožňuje chovať takmer akékoľvek sladkovodné ryby a živočíchy a vhodne ich kombinovať so zeleninou a ovocím. Dokážeme pestovať aj veľmi exotické druhy zeleniny, ktoré sa inak musia dovážať cez pol planéty

Prečo je v aquapónii dôležité osvetlenie?

Svetlo dodáva rastlinám energiu. Naše farmy využívajú slnečné svetlo, ktoré je samozrejme pre rastliny to najlepšie, ale v našich zemepisných šírkach musíme používať aj umelé osvetlenie, predovšetkým v zimných obdobiach. Vďaka pokroku v technológii LED osvetlenia a vďaka najnovším výskumom fotosyntézy a chlorofylu sme dnes schopní tieto svetla navrhovať presne pre potreby každej rastliny. Spotreba elektriny sa týmto spôsobom dá optimalizovať a rastliny dostávajú presne to, čo potrebujú. Je za tým množstvo rokov výskumov a testovania. Najnovší štúdie holandských výrobcov pestovateľských svetiel dokázali, že aj pod umelým osvetlením je možné vypestovať rovnako kvalitnú rastlinu ako na slnečnom svetle. Takže v tejto oblasti sa opierame o najmodernejšiu techniku.

Prečo sú v aquapónii používané baktérie?

  Baktérie hrajú kľúčovou úlohu v kolobehu živín. Tak ako má človek v črevách až 2 kg baktérií, aby mohol efektívne prijímať živiny z potravy, v aquapónickom systéme tieto baktérie premieňajú splodiny rybieho metabolizmu na živiny pre rastliny. Prvá kolónia baktérií žije v črevách rýb, kde spracováva potravu. Druhá kolónia žije v biologických filtroch. Obe kolónie sú monitorované a v prípade potreby doplňované. Kľúčové je používanie špeciálneho krmiva, na ktoré sú baktérie zvyknuté, a celý proces potom funguje veľmi efektívne. Ak by sa bakteriálne kolónie narušili napríklad použitím chemikálií alebo antibiotík, začnú prevažovať kvasné alebo hnilobné procesy a celý aquapónický systém prestane fungovať. Preto je použitie týchto látok v aquapónii neprípustné. Kolóniu tvorí súbor niekoľkých desiatok bakteriálnych druhov, ktorý dohromady robí presne to, čo je potrebné. V tejto oblasti sme investovali obrovské prostriedky do výskumu vhodných druhov baktérií a je to kľúčová časť nášho know-how. Nevhodné zaobchádzanie s krmivom a baktériami je najčastejším dôvodom, prečo ľuďom aquapónia nefunguje alebo kolabuje.

  Je lepšia aquapónia v otvorenom alebo uzavretom priestore?

  Každá aplikácia má svoje výhody a nevýhody. V uzavretom priestore je možné dosahovať vyššie výnosy a celoročnú prevádzku. Je to ale vykúpené vyššou spotrebou energie. Pri vonkajších aplikáciách je spotreba energií minimálna, ale je možné ich prevádzkovať len sezónne. Ďalšie rozdiely spočívajú v nárokoch na hygienu prostredia a v dodržiavaní kvalitatívnych požiadaviek. Vonkajšia aplikácia nikdy nemôže spĺňať štandardy kvality nastavené spoločnosťou AQP Food pre absolútne kvalitné potraviny.

  NIE SME FATAMORGÁNA, MÁME HMATATEĽNÉ VÝSLEDKY

  Všetko, čo tu tvrdíme, sme už stihli potvrdiť. Výstavbou a sprevádzkovaním 4 funkčných fariem, ich výnosmi, doložiteľnými výživovými hodnotami produktov či napríklad dopytom niekoľkonásobne prevyšujúcim našu súčasnú ponuku.

  9

  kľúčových
  investorov

  2

  funkčné trhy
  v Česku

  11

  zapálených
  zamestnancov

  198

  ton zeleniny
  a rýb ročne

  MÔŽETE NÁM POSKYTNÚŤ AJ SKLENÍK ČI POZEMOK?

  To musím vidieť
  crossmenu
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram